menu AnaSayfa chevron_right
HABERLER

YALIN’DAN YENİ ‘İSTANBUL’ ŞARKISI

DevaFM-Editör | Aralık 25, 2019

MARKA Konferansı’nın İstanbul’a adanan 20’nci yılı için Türkiye’nin önemli müzisyenlerinden Yalın, yepyeni bir İstanbul şarkısı besteledi.

Bu yıl 18-19 Aralık tarihlerinde Yapı Kredi World ana sponsorluğunda, Çırağan Palace Kempinski’nin saray binasında gerçekleşecek olan, Türkiye’nin en güçlü iş ve fikir platformu MARKA Konferansı’nın sürprizlerinden biri de ‘İstanbul’ şarkısı oldu. Yalın’ın İstanbul’un birleştirici gücünden ilham alarak bestelediği yeni şarkısı İstanbul, DMC etiketiyle yayınlandı.

Yalın, şarkıyla ilgili “MARKA Konferansı benim için çok kıymetli. Hele ki konu İstanbul olunca çok daha büyük bir heyecan duydum. Dünyanın en güzel şehri olmanın yanında Buluşturan, kavuşturan bir şehir İstanbul. İki kıtayı birleştiriyor. Ben de şarkıyı yazarken buradan yola çıktım. Umuyorum aramızdaki bütün ayrılıkları, bütün ayrışmaları da birleştirir” dedi.

“Hedef İstanbul için sıçrama tahtası olmak”

MARKA Konferanslarının kurucusu Ayşegül Yürekli Şengör ise “İlk günden beri İstanbul’dan ilham alan; cesur, dinamik, farklı görüş ve inançları kucaklayan karakteriyle İstanbul’a çok benzeyen MARKA Konferansı, 20. yılın gündemini İstanbul’a adadı. İstanbul markası için bir sıçrama tahtası olmayı hedefliyoruz ve müziğin gücüne çok inanıyoruz. Türkiye’nin en iyi müzisyenlerinden biri olan Yalın’ın bu güzel şarkıyla hepimizde İstanbul sevgisini yeniden ateşleyeceğine inanıyorum” dedi.

İstanbul şarkısına bir de Türkçe-İspanyolca versiyon hazırlandı. İspanyolca’nın Türk popüler kültürünün hızla yayıldığı Latin Amerika’da yaygın bir dil oluşu sebebiyle hazırlanan versiyonda Yalın’a Kübalı şarkıcı Solanch de la Rosa eşlik etti.

İstanbul şarkısının ilk canlı performansı, Yalın tarafından 19 Aralık tarihinde Çırağan Sarayı’nda MARKA Konferansı’nın 20. yıl Gala gecesi sahnesinde gerçekleşecek.

Yürekli hakkında

Türkiye’nin eğitim, danışmanlık ve konferans hizmeti veren lider firması Yürekli Eğitim ve Danışmanlık AŞ, 1995 yılında Ayşegül Yürekli Şengör tarafından kuruldu. Günümüze kadar birçok ilke imza atan, yenilikçi ve öncü programlarıyla tanınan Yürekli, 2000 yılından beri, her yıl artan bir başarıyla Türkiye’nin en güçlü iş platformu MARKA Konferansı’nı düzenliyor. Ayşegül Yürekli Şengör, aynı zamanda tüm dünyada modern lüks halı segmentinde Türk halısının değerini yükselten uluslararası lider marka Stepevi’nin ve Step Halıcılık’ın kurucu ortaklarından biri.

Written by DevaFM-Editör

BİZE ULAŞ

 • cover play_circle_filled

  NOSTALJİ
  NOSTALJİK ŞARKILAR

 • cover play_circle_filled

  TÜRKÇE POP
  Türkçe HİT MÜZİK

 • cover play_circle_filled

  RAP – HİPHOP
  Rap Müziğin AS' ları

 • cover play_circle_filled

  ARABESK
  Hep Damar Full Damarrr !

 • cover play_circle_filled

  YABANCI
  Durmaksızın HİT MUSİC

 • cover play_circle_filled

  OYUN HAVALARI
  Kıpır kıpır oynatan radyo

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play