menu AnaSayfa chevron_right
HABERLER

Mavi Gri, Listelerde Gözünü Zirveye Dikti!

DevaFM-Editör | Nisan 30, 2021

Sevilen müzik gruplarından Mavi Gri; geçtiğimiz aylarda yayımladığı “Sevda Türküsü” ve “Senin Hakkında” isimli şarkılarının ardından, 28 Nisan’da “Kır Çiçeğim” isimli müzik listelerini alt üst edecek sürpriz şarkısını Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor.

İddialı şarkının sözü ve müziği Akif Alkan imzalı. Mix & masteringini Kerem Çakıroğlu yaptı. Elektrik gitarda Yusuf Kurtucu, bas gitarda Cenk Sinör, davulda Halef Binici’yi gördüğümüz “Kır Çiçeğim”in kapak tasarımı Ayşe Nur Elma tarafından yapıldı. Kayıtları FadeOut Stüdyoları’nda yapılan şarkının klip yönetmenliğini ise Ahmet Can Tekin üstlendi.

Kalp kırıklıklarını anlatan bu şarkıda, her şeye rağmen sevginin eşsiz kıymeti ve getirildiği huzur anlatılıyor. İlişkilerdeki kavgalar, küslükler, gurur duyguları ön plana çıkarken şarkı sözleri sevgiliye yazılmış bir mektup havasını yoğun bir biçimde hissettiriyor.

Müzik serüvenine 2016 yılında “Ben Sende Yandım” isimli çalışmasıyla başlayan Mavi Gri, “Papatyalar” ve “Odamda Hayalin Saklı” isimli şarkılarının ardından 2018 yılında “İlkyaz Yağmuru” isimli ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. 2020 yılında “O Ben Olamam” ve “Altüst Olmuşum” isimli şarkılarını sevenleriyle buluşturan grup, ardından “Sonbaharda”, “Sevda Türküsü” ve “Senin Hakkında” isimli şarkılarını yayımladı. Türkiye’nin birçok festivali ve çeşitli mekanlarında sahne alan Mavi Gri; vokal ve ritim gitarda Akif Alkan, elektrik gitarda Yusuf Kurtucu, davulda Halef Binici’den oluşuyor. Grubun prodüktörlüğünü ise Engincan Onar yürütüyor.

Mavi Gri’nin yeni şarkısı “Kır Çiçeğim” tüm dijital platformlarda ve radyolarda yerini aldı.

Written by DevaFM-Editör

BİZE ULAŞ

 • cover play_circle_filled

  TÜRKÇE POP RADYO
  Türkçe HİT MÜZİK

 • cover play_circle_filled

  Rap – HipHop Radyo
  Rap Müziğin AS' ları

 • cover play_circle_filled

  ARABESK RADYO
  Hep Damar Full Damarrr !

 • cover play_circle_filled

  YABANCI RADYO
  Durmaksızın HİT MUSİC

 • cover play_circle_filled

  Oyun Havaları Radyo
  Kıpır kıpır oynatan radyo

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play