BU ŞARKI OLAY OLUR!


Bugüne kadar ortak bir projeye imza atmayan Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe, ilk defa birlikte şarkı yaptı.
Prodüktörlüğünü Sezen Aksu ‘nun üstlendiği  Okay Barış’ın “Artık Sevilmiyor Böyle” albümünde yer alan “Aşktan Giderken” şarkısını birlikte yapan ikilinin bu işbirliği sosyal medyada gündem oldu.

İki usta sanatçının 25 yılık küslüğünün geçtiğimiz yıl son bulduğu haberleri medyada yer almış; Yıldız Tilbe çiçek ve çikolatasıyla Sezen Aksu’nun Kanlıca’daki yalısına gitmişti. Yıldız Tilbe ile Sezen Aksu’nun yıllar sonra bir araya gelmesi sadece onları değil birçok kişiyi de mutlu etmişti. Bugüne kadar ortak bir projeye imza atmayan ikili en sonunda karşımıza bir işbirliği ile çıktı.

Prodüktörlüğünü Sezen Aksu ‘nun üstlendiği Okay Barış’ın “Artık Sevilmiyor Böyle…” albümünde Sezen Aksu ‘nun bestesini yaptığı “Aşktan Giderken”in sözlerini Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe birlikte yazdı. Şarkılarıyla olduğu kadar yazdıkları şarkı sözleriyle de bugüne kadar milyonlarca kişinin kalbine dokunmuş iki büyük ismin bu işbirliğinden doğan Aşktan Giderken çok kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu. Dijital platformlarda da en çok dinlenen şarkılar arasında da yerini alan Aşktan Giderken, müzikseverlerin beğenisini kazandı.

İşte o şarkı :

Söz: Sezen Aksu – Yıldız Tilbe

Müzik: Sezen Aksu

OKAY BARIŞ HAKKINDA: Uzun yıllar İstanbul gece hayatında birçok orkestrada çalan, çok sayıda sözü, bestesi ve düzenlemesi bulunan Okay Barış; albümlerin kartonetlerini okuyanların iyi bildiği bir müzisyen ve elektronik müzik takipçilerinin yakından tanıdığı bir ses. Kısa bir süre önce çıkardığı “Artık Sevilmiyor Böyle…” albümüdeki 11 şarkının da düzenlemesine imza atan Okay Barış’ın albümündeki bestelerin tamamı ve 8 şarkının sözü albümün müzikal konseptini de belirlerleyen Sezen Aksu’ya ait.  Sözlerden 2’si Sibel Algan tarafından yazılırken, albümde bir de sürpriz isim bulunuyor: Yıldız Tilbe  albümde “Aşktan Giderken” isimli şarkıya yazdığı sözle yer alıyor.