Doğduğu Caddeye İsmi Verildi

Şarkıcı Orhan Gencebay ’ın çocukluğunun geçtiği Samsun ’un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Gebi Caddesi’ne Gencebay’ın ismi verildi.

İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Muhtarı Filiz Kavalcı, 2 yıl önce bir televizyon programında Orhan Gencebay’ın kendi mahallesinde doğduğunu öğrenince, doğduğu cadde ve evi buldu. Orhan Gencebay’ın doğduğu evin müze yapılması için çalışma başlatan Kavalcı, evin tamamen yıkılıp yenisinin yapıldığını öğrenince, Gencebay’ın çocukluğunun geçtiği caddeye adının verilmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni müracaat etti.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, teklifi inceleyerek, caddenin adının Orhan Gencebay olarak değiştirilmesine karar verdi. Konu hakkında AA muhabirine açıklama yapan sanatçı Orhan Gencebay, kendisinin ve kardeşlerimin çocukluklarının geçtiği caddeye adının verilmesinden çok mutlu olduğunu söyledi. “Benim toprağım Samsun. Oturduğum mahalle Ulugazi” diyen Gencebay, “Orada büyüdüm ben. Adımın o caddeye verilmesinin anlamı benim için çok büyük” diye konuştu. Ulugazi Mahallesi Muhtarı Filiz Kavalcı ise, “Orhan Gencebay’ın çocukluk hatıralarının yaşandığı caddeye adını vererek onu mutlu etmek istedik” dedi.