. Doğduğu Caddeye İsmi Verildi | Radyo Deva | Aşk Varsa Biz Varız…!
25 Kasım 2015-Çarşamba
RADYO DEVA / 2012-2016
Buradasınız: Anasayfa / Müzik Haberleri / Doğduğu Caddeye İsmi Verildi
Doğduğu Caddeye İsmi Verildi

Doğduğu Caddeye İsmi Verildi

Şarkıcı Orhan Gencebay ’ın çocukluğunun geçtiği Samsun ’un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Gebi Caddesi’ne Gencebay’ın ismi verildi.

İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi Muhtarı Filiz Kavalcı, 2 yıl önce bir televizyon programında Orhan Gencebay’ın kendi mahallesinde doğduğunu öğrenince, doğduğu cadde ve evi buldu. Orhan Gencebay’ın doğduğu evin müze yapılması için çalışma başlatan Kavalcı, evin tamamen yıkılıp yenisinin yapıldığını öğrenince, Gencebay’ın çocukluğunun geçtiği caddeye adının verilmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni müracaat etti.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, teklifi inceleyerek, caddenin adının Orhan Gencebay olarak değiştirilmesine karar verdi. Konu hakkında AA muhabirine açıklama yapan sanatçı Orhan Gencebay, kendisinin ve kardeşlerimin çocukluklarının geçtiği caddeye adının verilmesinden çok mutlu olduğunu söyledi. “Benim toprağım Samsun. Oturduğum mahalle Ulugazi” diyen Gencebay, “Orada büyüdüm ben. Adımın o caddeye verilmesinin anlamı benim için çok büyük” diye konuştu. Ulugazi Mahallesi Muhtarı Filiz Kavalcı ise, “Orhan Gencebay’ın çocukluk hatıralarının yaşandığı caddeye adını vererek onu mutlu etmek istedik” dedi.

Hakkında RadyoDeva

Radyo Deva,2012 yılından bu yana en iyi müziği sizlerle buluşturmaya devam ediyor..Reklamsız,en iyi ve en yeni müzik için doğru adrestesin...

Cevapla

Scroll To Top