9 OCAK PAZARTESİ 2017 KONUK:”NESİL” YAYIN KAYDI

Hudut Gazetesi Genel Yayın Müdürü Bülent Ayan’ın oğlu, Galatasaray ve Bilgi Üniversitesi mezunu, O Ses Türkiye’nin finalistlerinden , ‘TIPKI’ isimli şarkısıyla kendisinden söz ettiren Nesil Ayan, 9 Ocak pazartesi akşamı 19:30 da Aslan Sayım’ın can.bağlantı konuğu olacak…

NESİL KİMDİR?

2002 yılında düzenlenen, jüride Zerrin Özer ve Kayahan’ın yer aldığı, Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması’nda “Unutsan da” adlı şarkısıyla En Genç Besteci Özel Ödülü’nü aldı.

2004 yılında düzenlenen, jüride Melih Kibar, Candan Erçetin ve Levent Yüksel’in yer aldığı, Fanta Gençlik Festivali adı altında düzenlenen Fanta Genç Yetenekler Arıyor yarışmasında “Ona Buna Şuna” adlı şarkısıyla 1. oldu.

Fransız Kültür Merkezi’nin 2006’da düzenlediği Fransızca Şarkı Yarışması’nda “Je suis malade” yorumuyla 2’nci olarak Bulgaristan’ın Filibe kentindeki Uluslararası Fransızca Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti.

Nesil Ayan, Edirne Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen ‘Cumhuriyet Konseri’nde ‘Tıpkı’ isimli parçasını ilk kez seslendirmişti.

İKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU

Milliyet Gazetesi Trakya ve TRT Edirne Temsilciliği görevlerinde bulunan ve halen Hudut Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini yürüten gazeteci Bülent Ayan’ın oğlu olan Nesil Ayan, müzikle lise yıllarında ilgilenmeye başladı. Nesil Ayan, Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde işletme eğitimi gördü.

NESİL – TIPKI VİDEO KLİP

YAYIN KAYDI:

PAYLAŞ
Önceki İçerik
Sonraki İçerikGökhan Keser’den yeni şarkı!